Parasol Licencyjny® 

 

Parasol Licencyjny® jest uniwersalną, zbiorczą licencją, obejmującą repertuar prawie 1000 producentów filmowych i telewizyjnych, w tym największe hollywoodzkie studia i wytwórnie niezależne. Licencjobiorca otrzymuje dostęp do katalogu setek tysięcy tytułów i możliwość ich publicznego wyświetlania przez cały rok. W ramach Parasola Licencyjnego® można wykorzystywać wszystkie nośniki video legalnie wprowadzone do obrotu rynkowego (DVD, Blu-Ray, VCD i inne) bez względu na to, kto jest właścicielem danego nośnika. Oznacza to, że film może zostac zakupiony, wypożyczony na czas pokazu lub przyniesiony z prywatnych zbiorów, a nawet odtworzony za pośrednictwem sygnału telewizyjnego lub serwisu internetowego.

Umbrella license image

Jest wiele możliwości na wykorzystanie utworów audiowizualnych w ramach działalności parafialnej. Filmy w ramach Parasola Licencyjnego® mogą być legalnie wykorzystywane:
 • Przez domy rekolekcyjne
 • W bibliotekach i księgarniach
 • Podczas festiwali i konferencji
 • W kawiarniach
 • Podczas rekolekcji i szkoleń
 • Na spotkaniach seniorów
 • W ośrodkach wypoczynkowych
 • Podczas zajęć dla dzieci i młodzieży
 • W grupach modlitewnych
 • W kościelnych domach opieki
 • W parafialnych klubach i świetlicach
 • Przez różnego rodzaju ruchy, stowarzyszenia

Aby zacząć cieszyć się z korzyści, które związanych z posiadaniem Parasola Licencyjnego wystarczy minimum formalności. Procedura jest prosta:

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wyślij go do nas - przygotujemy dla ciebie umowę, wystawimy certyfikat licencyjny i fakturę. I gotowe! Od tego momentu możesz odtwarzać filmy ze spokojnym sumieniem.

 

Zalety Parasola 

Tysiące tytułów w ofercie - największy wybór bajek, filmów 2D i 3D, seriali, koncertów.

Bardzo niski koszt - jednorazowa opłata roczna dostosowana do typu i skali działalności.

Brak wymagań sprzętowych - wystarczy telewizor, laptop lub odtwarzacz DVD.

Prostota działania - do pokazu może być dowolny nośnik z każdego legalnego źródła.

Minimum formalności - jedna roczna umowa, brak konieczności raportowania tytułów i dat poszczególnych pokazów.

Uwagi

- Licencja nie umożliwia pobierania opłat za bilety i powszechnej reklamy pokazów z wykorzystaniem tytułów filmów, nazw postaci i producentów.

- Do licencji NIE DOŁĄCZAMY nośników ani sprzętu do odtwarzania. 

Alternatywą licencja komercyjna

Jeśli zależy Ci na pokazie wybranego tytułu, który można reklamować lub pobierać opłaty za wstęp, możesz skorzystać z naszej oferty na licencję komercyjną.

Jednorazowa licencja na tytuł obejmuje:

- Jednorazowe wyświetlenie na konkretne tytuły w danym miejscu i czasie

- Możliwość pobierania opłat za bilety

- Reklamowanie pokazów z wykorzystaniem tytułów filmów

- Filmy starsze niż 5 lat

Do pokazów mogą być wykorzystane nośniki video dostępne na rynku, takie jak płyty DVD i Blu-Ray, jak również inne legalne źródła np. serwisy VOD (Video On Demand) w internecie. W celu sprawdzenia konkretnego tytułu skontaktuj się z nami telefonicznie (+48 22 314 69 97, +48 535 511 122) lub mailowo (info@mplc.pl). Nasz zespół z przyjemnością pomoże w wyborze odpowiedniego repertuaru. Jeżeli nie będziemy mogli sami udzielić licencji, postaramy się skierować do właściwego podmiotu na polskim rynku.